نگارش و چاپ زندگینامه هنری «حجت‌حسن ناظر»

نگارش کتاب زندگی هنری حجت حسن ناظر به قلم سارا عیش آبادی و پیشنهاد مصطفی بیان، مدیر «انجمن داستان سیمرغ نیشابور»، در حال انجام است. بیان انگیزه اصلی نگارش این کتاب را حس تعلق خاطری دانست که به این معلم و هنرمند نیشابوری، آثار، اندیشه و تجربیات ایشان دارد.

بیان در‌ گفتگو با آفتاب صبح نیشابور گفت: «این هنرمند از نسل طلایی و از بزرگان شهرمان هستند که بدون هیچ چشم‌داشتی و بلکه از روی مهر و مودت به زادبوم، نیم قرن از عمر طلایی‌شان را به تحقیق و پژوهش در حوزهٔ فرهنگ، هنر و ادبیات نیشابور بزرگ پرداختند. داستانِ زندگی، تجربیات و سلوک ایشان برایم ارزشمند است. نسلِ من و نسلِ آینده باید بدانند که چه بزرگانی در این شهر با مهر به فرهنگ، هنر و ادبیات شهرشان، سخاوتمندانه زیستند و شاگردانی به جامعه تقدیم کردند.»

سارا عیش‌آبادی نویسندهٔ کتاب نیز به خیام نامه گفت: «در همان برخورد و دیدار اول، استاد حجت‌حسن ناظر از منظر من همچون درخت پُر بار و سر به زیری بود که سایه سارش برای آسودن هنرمندان و تحصیلِ فرهنگ دوستان، بسیار مغتنم است. حدت اشتیاق ایشان به بزرگ داشتن فرهنگ و زنده نگاه داشتن نام بزرگان عرصهٔ هنر نیشابور و همچنین حمایت بی‌دریغ و دلسوزانهٔ ایشان از نسل جدید هنرمندان، در کنار گنجینهٔ گران‌بهایی که از هنر و حکمت و فرهنگ در سینه دارند، مرا بر آن داشت تا با هدف بهتر شناساندن این نامور نیشابوری به اهالی ادیب نیشابور و سراسر ایران و البته به جای گذاشتن میراثی ارزشمند برای نسل‌های آینده، با ایشان به گفت‌و‌گو بنشینم و حاصل این گفت‌وشنیدها را در کتابی گرد آورم. فارغ از نقش اندک من در گردآوری این مطالب، به نظرم نتیجه برای تمام دوست داران فرهنگ و هنر بسیار خواندنی باشد.»

بیان نامی از ناشر این کتاب به میان نیاورد اما تاکید کرد که این کتاب توسط یکی از ناشران معتبر کشور و با حمایت «انجمن داستان سیمرغ نیشابور»به زودی منتشر خواهد شد و در اختیار علاقه مندان کتاب و دوستداران فرهنگ نیشابور قرار می‌گیرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *