ششمین جایزه داستان سیمرغ نیشابور با رقابت ۶۰۰ داستان نویس به تعویق افتاد.

دبیرخانه «ششمین جایزه داستان سیمرغ» طبق بیانیه‌ای از تعویق ششمین دورۀ این جایزه ادبی خبر داد.
به گزارش آفتاب صبح نیشابور، ششمین دورۀ جایزه داستان سیمرغ که قرار بود نام نامزدها و تاریخ آیین پایانی را در دی ماه اعلام کند، طبق اعلام دبیرخانه جایزه ادبی سیمرغ تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد.
در بیانیه منتشر شده از سوی دبیرخانه آمده است:
«به نام خالق قلم
دبیرخانهٔ ششمین جایزه داستان سیمرغ، فراخوان این جایزه ادبی را پیش‌تر، در تاریخ تیر ماه سال جاری اعلام کرده بود و قرار بر آن بود آیین اختتامیه این رویداد ادبی در نیمهٔ دوم دی ماه سال جاری برگزار شود.
انجمن داستان سیمرغ نیشابور که بانی این جایزه ادبی است همیشه معتقد است که باید چراغ ادبیات در شهرستان‌ها روشن نگه داشته شود، اما با توجه به اینکه برگزاری جایزه داستان سیمرغ نیازمند حال و هوای بهتری است و در شرایط کنونی این فضا مهیا نیست؛ لذا با هم‌فکری داوران تصمیم بر آن شد که تاریخ اعلام نامزدها و همچنین برگزاری آیین پایانی ششمین جایزه داستان سیمرغ تغییر پیدا کند. از این رو به تمام داستان‌نویسان و شرکت‌کنندگان محترم اعلام می‌شود تا اطلاع ثانوی ادامهٔ این جایزه ادبی به تعویق خواهد افتاد.
بدیهی است تاریخ قطعی اعلام نامزدها، برگزیدگان و همچنین تاریخ آیین پایانی متعاقباً در اولین فرصت اعلام خواهد شد.
پنجشنبه ۱۹ آبان ۱۴٠۱
مصطفی بیان / مدیر جایزه داستان سیمرغ
و هیات داوران ششمین جایزه داستان سیمرغ»
 
لازم به توضیح است «ششمین جایزه داستان سیمرغ» در دو بخش ملی (ویژۀ نویسندگان فارسی زبان) و منطقه‌ای (ویژۀ نویسندگان نیشابوری) و با حضور شش داور مطرح کشوری برگزار می شود.
بر اساس اعلام دبیرخانۀ جایزۀ ادبی سیمرغ، در این دوره، شاهد حضور بی نظیر نویسندگان از داخل و خارج از کشور هستیم؛ که این نشانۀ اعتماد و اعتبار به این جایزه ادبی در اُبَرشهرِ خراسانِ بزرگ و زادگاه خالقِ «منطق الطیر»، شیخ فریدالدین عطار نیشابوری است.
در این دوره ۶۰۰ نویسنده از داخل و خارج از کشور داستان ارسال کردند. که بیشترین داستان ها به ترتیب از استان های تهران، خراسان رضوی، فارس، اصفهان، خوزستان و گیلان ارسال شده است. همچنین از کشورهای امریکا، انگلیس، افغانستان، تاجیکستان، مالزی، اتریش، سوئد و ترکیه داستان هایی به دبیرخانه این جایزه ادبی رسیده است.
جایزۀ مستقل و خصوصی «داستان سیمرغ» از سال ۱۳۹۴ به ابتکار «انجمن داستان سیمرغ نیشابور» و با مشارکت بخش خصوصی پایه‌گذاری شد و هدف از برگزاری این جایزه ادبی، کشف، معرفی و تولید آثار خلاق و برتر داستانی است.
علاقه مندان برای اطلاعات بیشتر می‌توانند به وبلاگ «انجمن داستان سیمرغ نیشابور» www.simurgh-dastan.blogfa.com  و یا کانال تلگرام و اینستاگرام انجام با آدرس Simurgh_Dastan مراجعه کنند.

آفتاب صبح نیشابور / دوشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۱ / شماره ۱۰۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *